טיפול בקמטי נעליים

איך מחליקים, מסירים ומעלימים קמטים וחריצים בנעליים

יש לנו חדשות רעות לגבי הנעליים שלכם – ככל שתנעלו אותם, כך הם יפתחו חריצים וקמטים. החדשות הטובות הן שממש לא צריך להתפשר על נעליים מקומטות או מחורצות. כך תוכלו להעלים את הקמטים.

יש משהו מיוחד בזוג נעליים חדשות ובתוליות. אבל לשמור על המראה שלהן מחוץ לקופסה – נעליים נקיות, ללא סימני שפשוף וללא קמטים – זו כבר עבודה מלוכלכת.

נעליים הן מוצר שמיועד לרגליים, וככל שננעל אותן כך בסופו של דבר הן יתקמטו ויקבלו חריצים. למרבה המזל לא צריך להתפשר, ועם כמה דקות של עבודה פשוטה תוכלו להחליק את הקמטים בנעל בעצמכם.

זמן עבודה – 15 דקות.
חומרים – נייר עיתון, פוליש / מרכך לנעליים.
כלים – מגהץ, מגבת או סמרטוט בד, מייבש שיער, אימום נעל, כלי קיבול חסין למיקרוגל.

איך להסיר קמטים בנעליים באמצעות חימום


השתמשו במגהץ
זוהי ללא ספק הדרך הפופולרית ביותר להסיר קמטים מהנעל, אך חשוב לזכור שהשימוש במגהץ הוא גם המסוכן ביותר. יש שני כללים חשובים לשימוש במגהץ:

1. דחסו את הנעל כך שתשמור על צורתה, מהעקב ועד לקופסת הבהונות. דחיסה של נייר עיתון עובדת הכי טוב, אבל אפשר להשתמש גם בקרטון או אפילו בגרביים. אם יש לכם אימום, בהחלט עדיף.

2. השתמשו תמיד בחוצץ בין המגהץ לנעל. הנחת מגהץ חם ישירות על הנעל עלולה להזיק לה באופן בלתי הפיך. אל תשרפו את הנעליים שלכם.

כדי להשתמש במגהץ בבטחה על גבי הנעל, נסו את הפעולות הבאות:

– הרטיבו מטלית, סמרטוט או מגבת והניחו אותה ישירות על הקמט.
– הפעילו את המגהץ בטמפרטורה של 15 עד 25 מעלות צלזיוס.
– גהצו את הקמט מעל המגבת במרווחים של 10 שניות
– בדקו את הקמט כדי למנוע נזק לנעל.
– כשהקמט נעלם הפסיקו לגהץ, אך השאירו את הנעל ממולאת עד שהיא מתקררת.

גיהוץ להסרת קמטים עובד הודות לשילוב של חום ולחות, המרככים את חומרי הנעל ומאפשרים את מתיחת הקמט. המגבת הלחה מנטרלת את החום הישיר מהמגהץ, כדי לשמור על הנעל מסימני חריכה או נזק אחר.

יש לציין ששיטה זו עובדת בצורה הטובה ביותר על נעלי עור או זמש, אבל תחילה יש לסחוט את המגבת הלחה כמה שיותר. מים אינם שילוב אידיאלי עם עור או עם זמש.

השתמשו בקיטור
שיטה זו עובדת בצורה הטובה ביותר על נעלי עור ודורשת רק מטלית או מגבת וכן מיקרוגל.

– הרטיבו את המגבת היטב וסחטו אותה עד שתישאר לחה בלבד ולא רטובה ונוזלת.
– הניחו את המגבת הלחה בכלי עמיד בחום, כמו פיירקס, או כלי אחר שחסין לשימוש במיקרוגל.
– חממו את המגבת במיקרוגל בעוצמה גבוהה במשך 30 שניות.
– שפשפו את המגבת החמה והלחה על גבי הקמט כדי לחמם את העור.
– הכניסו אימום (עץ נעליים) לתוך הנעל, כדי לשמור על צורתה בזמן שהיא מתקררת.

ייתכן שתצטרכו לחמם את המגבת יותר מפעם אחת כדי לבצע את העבודה.

השתמשו במייבש שיער
אם אין לכם מגהץ, גם מייבש שיער יכול לעבוד, במיוחד עם נעלי עור. כדי לשמור על צורת הנעל בזמן העבודה, השתמשו באימום עץ או פלסטיק. הוא לא יתחמם כשהוא בתוך הנעל.

– הפעילו את מייבש השיער בחום נמוך.
– החזיקו אותו במרחק 20 עד 25 סנטימטר מהנעל.
– העבירו את המייבש על הנעל כמה פעמים ואז הפסיקו להשתמש בו.
– עם האצבע, שפשפו את העור החם כנגד אימום העץ הנמצא בפנים.
– חזרו על כל השלבים לפי הצורך עד שהקמט נעלם.
– יש לשמור את אימום הנעליים במקומו בזמן שהנעליים מתקררות.

מכיוון שאתם מפעילים חום ישיר על עור הנעל, לאחר מכן מומלץ למרוח משחת נעליים או חומר מרכך לנעל. חום יכול לייבש את עור הנעל, וטיפול באמצעות מרכך יבטיח שהסניקרס ייראו במיטבן לאחר שהקמטים נעלמו.

איך להסיר קמטים בנעליים ללא חימום

לא כל פתרון לקמטים בנעל דורש חימום. לחום יש פוטנציאל להזיק לנעל אם לא ניזהר, והוא עלול להיות פתרון “אלים” יותר בנעליים שאינן עשויות מעור. מסיבה זו אולי כדאי לנסות להסיר את הקמט בדרכים אחרות, ללא חימום.

השתמשו במרכך נעליים
כשמדובר בנעלי ספורט מעור, אפשר להימנע מהשימוש בחום באמצעות חומר ריכוך או שמן מיוחד לנעליים, כדי להעלים קמטים. לפני שתתחילו, בדקו את המוצר על חלק קטן של הנעל. יש לוודא שאין שינוי צבע. כמו כן יש להשתמש בחומר על כל הנעל, כדי לשמור על מראה עקבי וחלק.

יש למרוח את החומר על כל הנעל, להקדיש מעט זמן נוסף לקמט ולעסות פנימה את השמן/מרכך. לאחר שתסיימו, אולי תרצו להכניס פנימה אימום כדי לשמור על צורת הנעל בזמן הייבוש.

השתמשו באימום נעליים
שיטה סופר פשוטה להיפטר מקמטים בנעליים, באמצעות אימום בלבד. זה אולי לא יעבוד כל כך מהר כמו השיטות האחרות, אבל אפקט מתיחת הנעל על ידי האימום יחזיר את הנעל לצורתה הטבעית, ועל הדרך יחליק גם קמטים. מומלץ להשתמש באימום מעץ ארז, שמעבר להחלקת הקמטים גם יעלימו ריחות נעליים לא נעימים.

דרכים פופולריות למניעת קמטים בנעלי סניקרס

קנו נעליים חדשות – זה אולי מובן מאליו, אבל זו בהחלט אחת הדרכים היעילות ביותר למנוע נעליים מקומטות. כך תדעו מתי הגיע הזמן להחליף נעליים.
ודאו שהנעליים מתאימות – נעליים גדולות מדי מתקמטות מהר יותר, מכיוון שיש מרווח נוסף בין כף הרגל לנעל. בדיוק כמו שאימום מסייע למתוח את הנעל ולהחליק קמטים, כך תעשה גם מידת הנעל המתאימה.
קנו נעליים איכותיות – איכות החומר והעבודה חשובים כשזה נוגע לנעליים, ובמיוחד למניעת קמטים. נעליים שעשויות מחומרים פחות איכותיים וברמת עבודה ירודה, יהיו רגישות יותר לקמטים.