איך מנקים נעליים

מדריך ניקוי נעליים: איך מנקים נעלי ספורט / סניקרס

נעלי ספורט – או סניקרס בקיצור – הן בדרך כלל הנעליים הנפוצות ביותר בארון. אלו הן הנעליים שאיתן בדרך כלל נלך לעבודה, לסידורים וכמעט לכל מקום אחר – למעט אירועים שדורשים מראה יותר יוקרתי.

מכיוון שרובנו משתמש בסניקרס באופן כמעט קבוע לאורך כל ימות השנה, הן מתלכלכות מהר יותר מכל סוג אחר של נעליים (בעיקר בחורף). למרות זאת, יש כמה דרכים לניקוי מהיר ויעיל של סניקרס, כדי שלפחות ייראו קצת יותר חדשות.

טיפ חשוב – מומלץ מאוד עד חובה לא לכבס את הנעליים, במיוחד אם הן עשויות מעור. אומנם נכון שיש דגמים מסוימים שעמידים גם בכביסה, אבל אם אינכם יודעים באילו דגמים מדובר – עדיף להימנע. כך לא תהרסו או תבהירו יתר על המידה את החומרים מהם עשויות הנעליים.

איך מנקים סניקרס

שלב 1 – לשטוף עם מים חמים

מומלץ להניח את הנעליים בגיגית או באמבטיה, ולשטוף אותן היטב במים חמים מהברז או ראש המקלחת (מה שיותר נוח לכם). חלק מהלכלוך מן הסתם יישטף החוצה, אבל חלק יישאר. לפיכך כל לכלוך שנשאר על הנעליים לאחר השטיפה יטופל בשלבים הבאים. מומלץ להוציא מראש את השרוכים, אם יש, ולתת להם שטיפה בנפרד.

שלב 2 – לפזר אבקת כביסה / סודה לשתייה

יש לפזר אבקת סודה לשתייה או אבקת כביסה על הנעליים, הן מבחוץ והן מבפנים, ולאחר מכן לשטוף אותן שוב כפי שעשינו בשלב הקודם. יש לשטוף כל נעל ושרוך עד שהאבקה הופכת לקצף, ולתת לכל לנזול החוצה בתהליך השטיפה יחד עם הלכלוך.

שלב 3 – להשתמש בנוזל כביסה / נוזל להסרת כתמים / נוזל כלים

בעוד הנעליים עדיין רטובות מהשלב הקודם, יש למרוח עליהן את החומר באמצעות מטלית מיקרופייבר (לא חובה, אבל רצוי). שפשפו היטב כל נעל מבחוץ באמצעות המטלית, עד שהלכלוך והכתמים יוסרו והנעל תחזור לצבעים המקוריים שלה. לאחר מכן לפזר שוב אבקת כביסה על הנעליים ולשטוף היטב במים חמים.

שלב 4 – להבריש את הנעליים

קחו מברשת שיניים שממילא תרצו לזרוק או מברשת שטיחים בעלת סיבים רכים ולא קשים מדי, אחרת הם יהרסו את הבד של הנעליים. באמצעות המברשת נקו היטב את הנעליים עד לקבלת תוצאות משביעות רצון. בשלב זה אפשר להשתמש גם במשחת שיניים, ובסיום שטפו שוב את הנעליים היטב. אם הלכלוך עדיין לא ירד בחלקים מסוימים בנעל, הברישו שוב ולאחר מכן שטפו במים.

שלב 5 – ייבוש הנעליים

בסיום כל פעולות הניקוי יש להוציא את הנעליים ולייבש אותן במקום פתוח ומאוורר (במרפסת, על גבי מתקן ייבוש וכן הלאה). אל תייבשו במכונת ייבוש ואל תניחו את הנעליים בשמש ישירה, מכיוון שהיא עלולה לגרום להצהבה. תנו לנעליים לעמוד כמה שעות לצורך ייבוש מלא.

בהצלחה!

קידום אורגני > עמית אדלר