זיהוי סניקרס מזויפים

איך לזהות נעליים מזויפות – 7 נעלי סניקרס לדוגמה

שוק הסניקרס העולמי שווה כיום 72 מיליארד דולר, אבל שוק הסניקרס המזויפים שווה פי 5 מכך – כ-450 מיליארד דולר (מקור: וושינגטון פוסט). אז במקום ליפול לתרמית ולשלם הון קטן על סחורה באיכות ירודה – כך תזהו נעלי ספורט מזויפות ב-7 סוגי מותגים ידועים.

נעלי אייר נייקי

לנעלי נייקי אייר יש טקסטורה שזייפנים לא יכולים לשכפל. זאת מכיוון שהם משתמשים בחומרים שונים, וכך גם באמצעי הייצור שלהם. לפיכך בנעלי אייר נייקי מקוריות ניתן להבחין בטקסטורה מחוספסת על גבי העור ממנו עשויה הסולייה, דבר שלא ניתן למצוא בנייקי מזויפות.

עוד אמצעי שיסייע לכם לזהות זיוף הוא הסימטריה בנעל. אם חלקים מסוימים ממנה נראים לא סימטריים (כמו בלוגו המסומן באדום בתמונה), משמע שהנעל ככל הנראה מזויפת.


צפו: איך לזהות נעלי נייקי מזויפות

נעלי טימברלנד


לסולייה יש צבע קרמל, אבל אם תביטו מקרוב יותר נדמה שהיא קצת שקופה. בגרסת טימברלנד המקורית, יש מרווח בין החלק האחורי של הסולייה לבין החלק הקדמי – ואילו בזיוף הסולייה אחידה ופשוט ממשיכה מקצה לקצה.
בגרסה המקורית הלוגו ממוקם בחלק החיצוני התחתון של המגף, קצת מעל לעקב. ההדפס אחיד בצורתו ומוגדר היטב בצורה אנכית על רקע הנעל. בגרסה המזויפת, הלוגו עשוי להיות נטוי בזוויות שונות.
עיניות השרוכים מגיעות בצורת משושה מושלם ובחלק החיצוני הן מעוגלות. בדגמי גברים יש 7 ובדגמי נשים יש 6. בנוסף, כל התפרים בנעל עשויים מחוט לבן. אם יש כמה תפרים קרובים אחד לשני, הם אמורים להיות מקבילים זה לזה.


נעלי פילה

אם תביטו על הלוגו של פילה, האות F אמורה להיות תפורה בצורה סימטרית וישרה. זאת בהשוואה ללוגו שתפור בצורה שונה, וניתן לזהות זאת בבדיקה ויזואלית. כמו כן בגרסה המזויפת, החלק העליון של האות F כמעט נושק לשולי הריבוע – דבר שלא קורה בגרסה האמיתית.

סימן נוסף לנעל פילה מזויפת עשוי להיות הנקבים הקטנים בלשון העליונה (בייחוד בחזית). המרווח בין כל נקב אחד לשני אמור להיות זהה. אם זה לא המצב, רוב הסיכויים שמדובר בנעל מזויפת. עוד סימן לזיוף ניתן לזהות בעקב – אם הלוגו שונה לחלוטין מזה הנמצא בלשון הקדמית. בגרסה המקורית של פילה, שני הלוגואים זהים לחלוטין.


נעלי אדידס ייזי

ראשית עליכם לבדוק האם צורת הגל של הנעל נוטה הצידה וכוללת הדפסי גל משתנים.
שנית בדקו את הלשון העליונה בנעל. בגרסה המקורית הלשון יותר מעוגלת או מכופפת, בעוד שבגרסה המזויפת היא נראית יותר ישרה.
בדקו את החלק הפנימי של שתי הנעליים, כדי לוודא שהאייקון של אדידס באותו גודל בכל נעל. אם הגדלים שונים, זה עלול להעיד על זיוף.
יש לבדוק גם את איכות התפירה בחלק הפנימי. בגרסה המזויפת היא תיראה חובבנית לעומת הגרסה המקורית.


נעלי ניו באלאנס

בנעליים מקוריות של ניו באלאנס יש סימני מותג בכמה מקומות, וכדאי לוודא זאת: החלק האחורי, על הלשון, בצידי הנעל, בצידי הסולייה, על הסולייה עצמה וכן בחלק הפנימי. סימני הלוגו הם האות N המופיעים כתפירה נוספת על גבי המשטחים השונים.
כמו כן בנעליים המקוריות, הסולייה עשויה מקצף רך שניתן לדחיסה בקלות ואז חוזר מייד למצבו המקורי. מגן הסולייה עשוי מגומי. החלק הפנימי בניו באלאנס מקוריות כולל נקבים קטנים, לוגו וכן מידע אודות הדגם.


נעלי בלנסיאגה

לנעלי בלנסיאגה מקוריות יש עקומה מאוד קלה לזיהוי באזור העקבים. הפיצ’ר הזה בדרך כלל חסר בגרסאות המזויפות, מכיוון שהמבנה שלהן חלש יותר. בנוסף, לחלק הקדמי של הנעליים המזויפות יש עקומה הרבה יותר דומיננטית בהשוואה לזיוף.
אם בודקים את החלק האחורי בנעל המזויפת, ניתן לראות שהלוגו לא מיושר כמו שצריך. כמ כן לא כל האותיות באותו גודל וגובה, וחלק מהן נראות בולטות יותר בהשוואה לאחרות.


נעלי טומס

ראשית יש לבדוק את המדרסים בחלק הפנימי. אם ניתן להסיר אותם, רוב הסיכויים שמדובר בנעלי טומס מזויפות. בגרסה המקורית המדרסים תפורים לתחתית הנעל.
שנית, מומלץ לבדוק את החלק האחורי ולחפש את הלוגו. בגרסה המקורית האותיות מיושרות ומרובעות בצורתן. בגרסה המזויפת האותיות יותר מחודדות ולא מאוזנות (שימו לב לצורתה המשונה של האות O). כמו כן התפירה סביב הלוגו נראית עבה יותר בהשוואה למקור.
מומלץ לבדוק את צדדי הנעליים ולוודא שלא רואים סימני דבק. מותג אמיתי לעולם לא ירשה לדבר כזה להתרחש, אבל עותקים מזויפים ככל הנראה יגיעו עם סימני דבק.

קבלו עוד טיפים לזיהוי סניקרס מזויפים >