איך מרחיבים נעליים

מדריך: איך להרחיב נעליים קטנות או לוחצות

לא תמיד אנו קולעים למטרה (במחילה על מטאפורת הספורט השחוקה), והנעליים שקנינו בחנות או באינטרנט מתבררות כקטנות או לוחצות מדי. אומנם היום קל יחסית להחזיר או להחליף כל מוצר, אבל הנה טיפים שיכולים לחסוך לכם את הטרחה הזו – ולהרחיב את הנעליים בכמה אמצעים פשוטים.

שיטה 1 – להוציא החוצה את המדרסים

כמעט בכל נעל ספורט או סניקרס יש בדרך כלל מדרס פנימי נשלף (Insole), לרוב לצורך ניקוי הנעל. כדאי לזכור שזה לא קיים בכל סוג של נעל, לכן צריך לוודא את זה מראש, רצוי כבר בזמן הקנייה ולא אחריה.

אחרי שמסירים את המדרס הפנימי יש יותר חלל בתוך הנעל, מה שמאפשר לכם להרגיש יותר בנוח כאשר אתם נועלים אותה. למרבה המזל, שכבת הריכוך בנעליים נמצאת בסולייה ולא במדרס, לכן אין שום בעיה להוציא אותו החוצה אם הנעל קטנה או לוחצת לכם על הרגל (בעיקר בחלק הקדמי או בצדדים).

שיטה 2 – להשתמש באימום נעליים (Shoe Tree)

אימום הוא כלי פשוט שמטרתו היא לשמור על צורת הנעל. זה יכול להיות אימום עץ, שככל הנראה יעלה יותר כסף, או אימום פשוט יותר מפלסטיק, עם מוט או קפיץ המותח את הנעל בצורה עדינה ומוודא שהיא שומרת על צורתה.

כאשר אתם נועלים את הנעליים, כף הרגל שלכם משמשת למעשה על תקן של “אימום” טבעי. בצורה כזו הנעל תתרחב בסופו של דבר לגודל ולצורה שיתאימו לכם. אבל מה עושים כאשר אתם לא נועלים את הנעליים? פשוט הניחו בפנים שני אימומים, והם כבר יעשו את העבודה בשבילכם.

אין לכם אימום נעליים או שלא בא לכם להוציא על זה כמה שקלים? דחסו בתוך הנעל מלא ניירות או עיתונים, עד שהכול מתמלא ודחוס היטב בפנים (במיוחד בחלק הקדמי). זה יהיה תחליף סביר בהחלט, שירחיב את הנעל ב-5 עד 10 אחוזים.

שיטה 3 – לחמם את הנעל

מכיוון שנעליים עשויות לרוב מחומרים גמישים ומתרחבים, הן מושפעות די בקלות משינויי טמפרטורה. זו גם הסיבה שצריך להיזהר בשימוש בשיטת החימום – מכיוון שהיא עלולה לפגום בנעל (במיוחד אם מדובר בנעלי עור, או בנעליים שעלו יותר מכמה מאות שקלים).

אם יש לכם מייבש שיער בבית, פשוט הפעילו אותו וכוונו את זרם האוויר החם על החלק החיצוני של הנעל ולעיתים גם פנימה. עשו זאת ממרחק סביר יחסית, וטלטלו את המייבש מצד לצד כדי שהנעל לא תתחמם יותר מדי. החום עלול להמיס רכיבים שעשויים מפלסטיק או מחומרים אחרים, והנעל עלולה להתרחב עד כדי כך שהיא תיפול לכם מהרגל.

אחרי שסיימתם לחמם את הנעליים, נעלו אותן למשך מספר דקות עד חצי שעה. זה יסייע להן להתרחב באמצעות החום ולשמור על צורתן החדשה.

זכרו! – עשו זאת בזהירות בלי לחמם את הנעל בהגזמה. אם אינכם בטוחים כיצד לעשות זאת, הימנעו מהשיטה הזו בכלל, והשתמשו בשיטות האחרות המצוינות כאן.

שיטה 4 – לגרוב גרביים דקות

אם מדובר בנעליים הדורשות גרביים, ולא סנדלים, השתמשו בגרביים דקות ככל האפשר. גרביים עבות וצמריריות תופסות יותר נפח. פיזיקה פשוטה.

שיטה 5 – להשתמש בנעל בתדירות גבוהה

ככל שתנעלו יותר את הנעליים, לצד שימוש בכל אחת מהשיטות שתוארו כאן – כך הנעל תתרחב בסופו של דבר למידותיכם. המתמיד מנצח.

שיטה 6 – לקבל שירות מסנדלר

נכון, זה אולי נשמע קצת מיושן וארכאי – אבל בהחלט יעשה את העבודה טוב יותר מכל שיטה אחרת. לשיקולכם.


צפו: עוד טיפים להרחבת נעליים